Vítr v Kešeni - Xindl X
1.
Hm
Mám pod vočima kruhy a po všech známejch dluhy
GA
a značnou potřebu vzpruhy.
GHm
Vždyť na cestě do truhly mý dny jedny jsou jak druhý.
2.
Hm
Chci sundat trochu tíhy, co mi dělá v duši rýhy,
GA
chci aby moje nohy.
GHm
Ze zajetý trasy uhly, než se změním v hnědý uhlí.
Pre1
GD
Jenže na cestě z kruhu, svítí spousta barů
AHm
a každej z nich mi votevírá náruč.
GD
A moje duše široká
A
na mě mrká, že je to ó-kám.
Ref1
GA
Mám vítr v kešeni a ostudu jak lešení,
F#mHm
vím že - už jen vzpomínky zbudou k potěše mi,
GA
než mí - věřitelé začnou hledat řešení
F#mHm
v oběšení pryč odnese mě Šemík.
Ref2
GA
Mám vítr v kešeni, však nepropadám zděšení,
F#mHm
vím, že - jiskru naděje někdo vykřeše mi,
GA
pak se - vrátím, z hanby kabát, uši svěšený,
F#mHm
a touhu život žít nad nějž není.
|: G - A - F#m - Hm :|
3.
Hm
Pil jsem den a noc a bylo toho moc,
GA
ale nebylo toho dost.
GHm
Stále jsem víry prost, že někdy zlepší se můj post.
4.
Hm
A že tu nejde jen vo posty vykládej mi třeba po-stý,
GA
vím že v týhle společnosti.
GHm
Je za vola, kdo se postí, tak mi teda řekni co s tím.
Pre2
GD
Chtěl bych fakt zvednout hlavu, ale pak jen koukám se kerý
AHm
futra jsou vhodný pro zaseknutí sekery.
GD
A moje duše široká
A
na mě mrká, že je to ó-kám.
Ref1 - Ref2
|: G - A - F#m - Hm :|
Brid.
GD
Až mě - pak jednou z baru odnesou nohama napřed
AHm
a až mi to Honza Rejžek v nekrologu natře,
GD
uzná, že i přes ten vítr v kešeni a srdce v sádře,
A
tenhle život žil jsem vždycky na-dřeň až na dřeň.
Ref1
Ref3
GA
Mám vítr v kešeni, však nepropadám zděšení,
F#mHm
vím, že - jiskru naděje někdo vykřeše mi,
GD
pak milí zlatí, pak Vám to splatím,
AHm
teď ale ne, - teď letím, tak zatím...

