Slavíci z Madridu - Waldemar Matuška
1.
EmH7Em
Nebe je modrý a zlatý, bílá sluneční záře,
H7Em
horko a sváteční šaty, vřava a zpocený tváře,
H7Em
vím, co se bude dít, býk už se v ohradě vzpíná,
H7EmEm7
kdo chce, ten může jít, já si dám sklenici vína.
Ref.
AmEm
Žízeň je veliká, život mi utíká,
H7EmEm7
nechte mě příjemně snít,
AmEm
ve stínu pod fíky poslouchat slavíky,
H7EmEm7
zpívat si s nima a pít.
AmEm
|: Lalalalalálala, lalalalalálála,
H7Em
lalalalalalalá :|
2.
Ženy jsou krásný a cudný, mnohá se ve mně zhlídla,
oči jako dvě studny, vlasy jak havraní křídla,
dobře vím, co znamená pád do nástrah dívčího klína,
někdo má pletky rád, já si dám sklenici vína.
Ref.
3.
Nebe je modrý a zlatý, ženy krásný a cudný,
mantily, sváteční šaty, oči jako dvě studny,
zmoudřel jsem stranou od lidí, jsem jak ta zahrada stinná,
kdo chce, ať mi závidí, já si dám sklenici vína.
Ref.

