Mám jizvu na rtu - Jarek Nohavica
1.
D
Sem příliš starý na to abych věřil v revoluci
Asus4A
a svoji velkou hlavu těžko skryju pod kapucí
HmiG
a nechutná mi když se vaří předvařená rýže,
DA
v náprsní kapse nosím Ventinol na potíže.
Hmi
Jakto tak vidím asi těžko projdu uchem jehly,
GD
a lesem běhám tak aby mě vlci nedoběhli.
Emi
A kdyby se někdo z vás na anděla ptal, tak
D/AADAGA
mám jizvu na rtu, když při mně stál. , ,
2.
D
Sako mám od popílku, na kravatě saze,
Asus4A
mé hrubé prsty neumí uzly na provaze
HmiG
a když mi občas tečou slzy hned je polykám
DA
a tančím jen tak rychle, jak hraje muzika.
Hmi
Mé oči mnohé viděly a ruce mnohé měly,
GD
a srdce stydělo se, když salvy slávy zněly
Emi
a kdyby se někdo z vás na anděla ptal,
D/AADAGA
tak mám jizvu na rtu, když při mně stál. , ,
3.
D
Mluvil sem s prezidenty, potkal sem vrahy,
Asus4A
nahý sem na svět přišel a odejdu nahý,
HmiG
v patnácti viděl sem jak kolem jeli ruské tanky
DA
a v padesáti nechával si věštit od cigánky.
Hmi
A dříve, než mě příjme svatý Petr u komise,
GD
básníkům české země chtěl bych uklonit se,
Emi
a kdyby se někdo z vás na anděla ptal,
D/AADAGA
tak mám jizvu na rtu, když při mně stál. , ,
4.
D
V Paříži četl jsem si ruskou verzi Le manité,
Asus4A
a z bible zatím pochopil jen věty nerozvité,
HmiG
v New Yorku chyt sem koutek od plastových lžiček,
DA
ale nejlepsí káva je v Hypernově U Rybiček.
Hmi
Trumfové eso v mariáši hážu do talónu
GD
a chtěl bych vidět Baník, jak poráží Barcelonu.
Emi
A kdyby se někdo z vás na anděla ptal,
D/AADAGA
tak mám jizvu na rtu, když při mně stál. , ,
5.
DAsus4A
Někteří lidi mají fakt divné chutě, ale já lásko má stále stejně miluju tě,
HmiGDA
když hážeš bílé křemenáče na cibulku, když zvedáš prst jako dirigentskou hůlku.
HmiGD
A i když mě to táhne tam a tebe občas jinam, na špatné věci pro ty dobré zapomínám,
Emi
a kdyby se někdo z vás na anděla ptal,
D/AADAGA
tak mám jizvu na rtu, když při mně stál. , ,
Out.
ADAGAD
Když při mě stál..., , A On při mě stál.

