Slavíci z Madridu - Waldemar Matuška
1.
EmB7Em
Nebe je modrý a zlatý, bílá sluneční záře,
B7Em
horko a sváteční šaty, vřava a zpocený tváře,
B7Em
vím, co se bude dít, býk už se v ohradě vzpíná,
B7EmEm7
kdo chce, ten může jít, já si dám sklenici vína.
Ref.
AmEm
Žízeň je veliká, život mi utíká,
B7EmEm7
nechte mě příjemně snít,
AmEm
ve stínu pod fíky poslouchat slavíky,
B7EmEm7
zpívat si s nima a pít.
AmEm
|: Lalalalalálala, lalalalalálála,
B7Em
lalalalalalalá :|
2.
Ženy jsou krásný a cudný, mnohá se ve mně zhlídla,
oči jako dvě studny, vlasy jak havraní křídla,
dobře vím, co znamená pád do nástrah dívčího klína,
někdo má pletky rád, já si dám sklenici vína.
Ref.
3.
Nebe je modrý a zlatý, ženy krásný a cudný,
mantily, sváteční šaty, oči jako dvě studny,
zmoudřel jsem stranou od lidí, jsem jak ta zahrada stinná,
kdo chce, ať mi závidí, já si dám sklenici vína.
Ref.

