Vítr v Kešeni - Xindl X

1.
Mám pod vočima kruhy a po všech známejch dluhy
a značnou potřebu vzpruhy.
Vždyť na cestě do truhly mý dny jedny jsou jak druhý.
2.
Chci sundat trochu tíhy, co mi dělá v duši rýhy,
chci aby moje nohy.
Ze zajetý trasy uhly, než se změním v hnědý uhlí.
Pre1
Jenže na cestě z kruhu, svítí spousta barů
a každej z nich mi votevírá náruč.
A moje duše širo
na mě mrká, že je to ó-kám.
Ref1
Mám vítr v kešeni a ostudu jak lešení,
vím že - už jen vzpomínky zbudou k potěše mi,
než mí - věřitelé začnou hledat řešení
v oběšení pryč odnese mě Šemík.
Ref2
Mám vítr v kešeni, však nepropadám zděšení,
vím, že - jiskru naděje někdo vykřeše mi,
pak se - vrátím, z hanby kabát, uši svěšený,
a touhu život žít nad nějž není.
|: G - A - F#m - Bm :|
3.
Pil jsem den a noc a bylo toho moc,
ale nebylo toho dost.
Stále jsem víry prost, že někdy zlepší se můj post.
4.
A že tu nejde jen vo posty vykládej mi třeba po-stý,
vím že v týhle společnosti.
Je za vola, kdo se postí, tak mi teda řekni co s tím.
Pre2
Chtěl bych fakt zvednout hlavu, ale pak jen koukám se kerý
futra jsou vhodný pro zaseknutí sekery.
A moje duše široká
na mě mrká, že je to ó-kám.
Ref1 - Ref2
|: G - A - F#m - Bm :|
Brid.
Až mě - pak jednou z baru odnesou nohama napřed
a až mi to Honza Rejžek v nekrologu natře,
uzná, že i přes ten vítr v kešeni a srdce v sádře,
tenhle život žil jsem vždycky na-dřeň až na dřeň.
Ref1
Ref3
Mám vítr v kešeni, však nepropadám zděšení,
vím, že - jiskru naděje někdo vykřeše mi,
pak milí zlatí, pak Vám to splatím,
teď ale ne, - teď letím, tak zatím...