Noe - Tomáš Klus
1.
D
Už v parku reznou z kyselých dešťů průlezky
A7
a plíce těžknou od zplodin.
D
Svět čeká na potopu, proto je nehezky,
A7
i Noe je furt bez lodi.
G
Když přišel na úřady žádat o svolení,
D
by mohl stavbu vykonat,
A7
řekli mu, že už pro ni místo není,
D
kde by mohla jeho archa stát.
G
Poslední parcelu prý prodali Tescu
D
za doživotní členství v klubu.
A7
Máš svoji cenu, má generace stesku,
D
ve stopách držet krok a nepouštět hubu.
ref.1
G
Na špacír, aby snad nemluvila pravdu
D
jsem taky takový, že tam, kam jde dav, jdu.
A7D
Do sebe zavřený, spoutaný kořeny, jako že žiju.
G
Předstírám štěstí, od rána budím dojem,
D
že netrpím a neprožívám nepokoje,
A7D
do sebe zavřený dělám, jako že žiju.
2.
D
Už v parku reznou...> opakuje se ze sloky 1
G
Noe však svoje úsilí nevzdal,
D
vydal se jednou na horu,
A7
k práci na lodi mu svítila hvězda
D
a v těle zahříval ho rum.
G
Postavil archu za pár hodin,
D
sešel z hor lidi do ní zvát:
A7
pojďte se zachránit do mé lodi,
DD7
není čas ztrácet čas, ne, nemusíte se bát.
ref.2
G
Najednou kolem něj bylo klubko uniforem,
D
sirény vzduchem zněj, prej zklidni se, magore,
A7
už ho maj, odvezou ho a nechaj
D
pod práškama tiše spát.
G
Tak tady v cele spí naděje naše poslední,
D
sedm dní bude prý teď špatné počasí,
A7
jestli se ještě někdy rozední,
D
propusťte Noeho z basy.
3.
G
Postavil archu za pár hodin,
D
sešel z hor lidi do ní zvát:
A7
pojďte se zachránit do mé lodi,
DD7
není čas ztrácet čas, ne, nemusíte se bát.
ref.3
Opakuje se jako refrén 2
A pak se zahraje poslední sloka 4. Už v parku reznou...

