Lampa - Marta Kubišová

1.
Byla ve mně lampa plná petroleje
A tu lampu večer muži rosvěceli
Nechápali vůbec, co se se mnou děje
Lásku totiž vůbec nikdy nevi - - li
REF1
Vodili mně do expresa, a tam v pološeru
Pili s ginem vůni lesa, někdy na sekeru
Neviděli co se děje, když má lampa bliká
Chtěli holku co se směje, holku co se svlíká
2.
A tak se jednou stalo, když mě stý muž svlékl
Že má petrolejka blikla naposledy
Ten pán se mi vysmál, pak se trochu lekl
To když cítil místo tepla chladné le - dy
REF2
Smutně jsem se rozloučila s tím posledním pánem
Poprvé jsem tehdy pila koktejl prázdna s ránem
Marně chodím do expresa, bez lampy jsem tmavá
Z ginu světlo nevykřesám, z ginu bolí hlava.